Software House Blog

Technologie, startupy i branża IT

Baza danych Redis - 3 główne zastosowania w aplikacjach serwerowych

Paweł Kuffel
Paweł Kuffel
27-10-2021

Na etapie gromadzenia dokumentacji projektowej, nasi klienci zauważywszy na proponowanym schemacie architektury aplikacji logotyp bazy Redis, nierzadko występujący obok klasycznych baz danych OLTP takich jak PostgreSQL czy MongoDB, bardzo często pytają o to do czego właściwie nam ona służy. W tym artykule omówimy trzy najpopularniejsze zastosowania bazy danych Redis po stronie aplikacji serwerowych odpowiadając na pytanie "Po co nam ten Redis?".

Czytaj dalej

3 Nieoczywiste przewagi Progresywnych Aplikacji Webowych (PWA)

Paweł Kuffel
Paweł Kuffel
07-04-2021

Choć najważniejsze korzyści płynące z implementacji progresywnych aplikacji webowych (PWA) są dość dobrze znane, istnieją również takie o których w branży mówi się zdecydowanie za mało. W tym artykule przeanalizujemy 3 nieoczywiste korzyści, które niesie za sobą realizacja produktu cyfrowego jako PWA w zestawieniu z klasycznymi aplikacjami mobilnymi.

Czytaj dalej

4 Najczęstsze błędy konfiguracji Kubernetes

Paweł Kuffel
Paweł Kuffel
06-04-2021

Kubernetes to nowoczesne środowisko systemów rozproszonych, które zrewolucjonizowało praktyki DevOps. Pozwala ono na automatyzację wdrażania i skalowania uruchomionych w nim skonteneryzowanych aplikacji serwerowych. Choć stosowanie Kubernetes niesie za sobą liczne korzyści, uchybienia w jego konfiguracji mogą doprowadzić do suboptymalnego wykorzystania zasobów klastra, zmniejszenia jego odporności na awarie poszczególnych węzłów czy nawet utraty danych. W tym artykule omówimy najpopularniejsze błędy związane z uruchamianiem aplikacji serwerowych w klastrze Kubernetes.

Czytaj dalej

Porozmawiajmy o Twoim Projekcie!

Wycenę fixed price prześlemy w ciągu 72h

Kontakt

Dlaczego warto

Realizować projekt w iqcode

Nowoczesne
Technologie

image/svg+xml

PHP i jQuery? To nie u nas. Stosujemy nowoczesne rozwiązania pozbawione długu technologicznego

Metodyki
Zwinne

image/svg+xml

Projekty realizujemy w sposób iteracyjny z zaangażowaniem klienta

Gwarancje i
Umowy SLA

image/svg+xml

Udzielamy pisemnych gwarancji na wykonane produkty cyfrowe z rygorystycznymi warunkami SLA