Wdrożenia Nextcloud

Innowacyjna chmura firmowa

Nextcloud dla firm

Nextcloud to nowoczesna platforma wymiany plików rozszerzona o funkcjonalność ułatwiającą współpracę zespołów wewnątrz przedsiębiorstwa. Stanowi ona alternatywę dla klasycznych dysków w chmurze. Przeprowadzamy wdrożenia Nextcloud oraz oferujemy szkolenia i wsparcie techniczne dla gotowych instalacji. Nasze usługi wdrożeniowe obejmują analizę potrzeb klienta, projektowanie i wdrażanie rozwiązań personalizujących oprogramowanie Nextcloud w celu automatyzacji procesów biznesowych przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie Nextcloud może być utrzymywane w chmurze publicznej (u dostawcy takiego jak MS Azure, AWS czy GCP) lub na lokalnym serwerze klienta (instalacja on-premise).

Korzyści Nextcloud

W czym Nextcloud wspomaga firmę

Udostępnianie
Plików

Nextcloud pozwala współdzielić pliki z innymi użytkownikami oraz całymi grupami użytkowników, a także wygodnie odbierać duże pliki od klientów.

Korzyści
Wizerunkowe

Wdrożona instancja Nextcloud jest sygnowana logotypem i kolorystyką przedsiębiorstwa klienta, co korzystnie wpływa na wizerunek marki.

Praca
Zespołowa

Liczne rozszerzenia Nextcloud oferują funkcjonalności zintegrowanych kalendarzy, list kontaktów, tablic typu Kanban i list zadań ułatwiając organizację pracy w grupie.

Poufność
Danych

Klienci, którym szczególnie zależy na zachowaniu poufności danych przechowywanych w Nextcloud korzystają z instalacji on-premise z wykorzystaniem własnych serwerów.

Własne
Integracje

Posiadane przez nas zaplecze programistyczne oraz otwarty kod źródłowy Nextcloud pozwalają nam na tworzenie niestandardowych integracji Nextcloud z innymi systemami w przedsiębiorstwie klienta.

Chcesz przetestować Nextcloud?

Poproś o demo

Oprogramowanie biurowe OnlyOffice

We wdrażanych przez nas instancjach Nextcloud, na życzenie klienta przeprowadzamy integrację z pakietem biurowym OnlyOffice, który umożliwia edycję dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji w przeglądarce.

OnlyOffice zachowuje pełną kompatybilność z formatami oprogramowania MS Excel, Word i PowerPoint, co czyni go pełnowartościowym zamiennikiem pakietu MS Office.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo instancji Nextcloud znajdujących się pod naszą opieką jest naszym priorytetem. Przeprowadzamy regularne aktualizacje oprogramowania oraz wdrażamy liczne rozwiązania podwyższające poziom bezpieczeństwa administrowanych przez nas instalacji. Posiadamy odpowiednie procedury disaster recovery oraz incident response umożliwiające minimalizację szkód wyrządzonych przez poważne awarie infrastruktury lub incydenty związane z nieuprawnionym dostępem do chronionych danych.

Wszystkie nasze wdrożenia Nextcloud otrzymują najwyższą ocenę oficjalnego narzędzia do badania instancji nextcloud.

Najważniejsze cechy naszej usługi

wsparcie techniczne Nextcloud

Bezkompromisowe wsparcie techniczne

Nasza pomoc jest dostępna mailowo, przez telefon lub z poziomu panelu wsparcia zintegrowanego z Nextcloud. Gwarantowany czas obsługi zgłoszenia, albo zwrot pieniędzy za dany okres rozliczeniowy.

gwarancja dostępności instancji Nextcloud

Wysoka dostępność usługi

Dostępność naszych serwerów i poprawne działanie usług jest automatycznie monitorowane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, co pozwala nam eliminować usterki zanim klient zdąży je zauważyć.

wydajny hosting Nextcloud

Wydajna infrastruktura

Oferujemy w pełni zarządzane, wydajne maszyny wirtualne z gwarantowanymi zasobami procesora, pamięci RAM oraz powierzchni dyskowej (dotyczy wdrożenia Nextcloud w chmurze publicznej).

bezpieczeństwo danych Nextcloud

Bezpieczeństwo danych

W przypadku instalacji Nextcloud na infrastrukturze dostarczanej przez iqcode, wykonujemy pełną kopię zapasową serwera co 24 godziny, którą następnie przechowujemy przez 7 dni w niezależnym geograficznie centrum danych.

Kompleksowa Usługa

Przeprowadzamy integracje platformy Nextcloud z innym oprogramowaniem dla firm takim jak systemy CRM/ERP, systemy logowania SSO oraz aplikacje helpdesk. Do naszego zespołu należą programiści posiadający doświadczenie w tworzeniu niestandardowych aplikacji Nextcloud, dzięki czemu możliwości naszych klientów nie są ograniczane przez funkcjonalność, którą Nextcloud oferuje w standardzie.

Szeroki wachlarz świadczonych przez nas usług oraz nastawienie na długotrwałą współpracę z klientem umożliwia nam prowadzenie kompleksowej obsługi informatycznej przedsiębiorstw.

Porozmawiajmy